Virtuálne svety
Štvrtok, 30 December 2010 11:29

Podľa definície "virtuálny" znamená "neskutočný", teda neexistujúci. Svet je svet. Virtuálny svet je zas napodobenina skutočného sveta, zvyčajne vytváraná za účelom zábavy alebo na odskúšanie nejakého výrobku pred jeho samotným vyrobením.  

Svet, v ktorom žijeme je ale skutočný alebo nie?

Čím ďalej tým viac ss presviedčam, že to nemusí byť pravda.

Práve pijem čaj. Je ovocný, jahodový. Čítam: ibištek, ...  a z jahody iba jahodová aróma. Je to čaj neskutočný jahodový. Napodobenina jahodového. Virtuálny jahodový. Aj bryndzu mám rád. V škole ma učili, že sa vyrába z ovčieho syra. Ale aj bryndza je virtuálna. Tak zo 70% určite. Na obale čítam: ... a 30% ovčieho syra.
Keď som prvýkrát nastúpil do práce, skutočne si zarobiť (to bola ešte študentská brigáda), jedno z prvých poučení, ktoré som dostal bolo: "Nepretrhni sa. Práca nie je zajac, neutečie. Stačí sa tváriť, že robíš. Stačí ak budeš písať, že robíš alebo ak si bude tvoj majster myslieť, že robíš." Už by som na to aj zabudol, ale čím ďalej vidím okolo seba, že iní boli, aspoň v tomto, lepší žiaci. Statočne budujú naše virtuálne svety. Sú fakt dobrí. Mám dojem, že v tejto chvíli, už ani iné nevedia, ale v tomto sú "majstri." A tak teraz môžem povedať, že žil som vo virtuálnom socializme a teraz žijem vo virtuálnej demokracii.

Máme politické strany, ktoré sa všetky snažia pomôcť nám k lepšiemu životu a nikto nám nechce škodiť a predsa... . Máme pracie prášky, s takými  pracími účinkami, že na prádle neostávajú škvrny a predsa ... . Máme školy, ktoré by mali učiť, ale hlavným problémom škôl sú peniaze. Máme umelé kvety, ktoré nevoňajú, nerastú, ale kupujeme ich pretože sú "krajšie" ako skutočné a jednoduchšie sa "pestujú".  Máme špekáčiky,  ktoré sa nedajú opekať. Máme slivovicu vyrobenú zo zemiakov. 

Je nás stále viac, ale každý je sám. 

Tento svet je virtuálny. Pozlátko navonok a dnu nič. Taká vianočná guľa. Bojím sa časov, keď každý bude každému priať to najlepšie, ale nik nebude vedieť čo to v skutočnosti znamená. Dobrý deň, dobré ráno... To je iba fráza...

 

Kde je ten skutočný? 

 

Včera 12.07.2024 : Nina
Dnes 13.07.2024 : Margita
Zajtra 14.07.2024 : Kamil
Pozajtra 15.07.2024 : Henrich

Z kraja POD DUKOLU