TENTO SVET JE RELATÍVNY
Sobota, 24 Apríl 2010 23:53

Tento svet je relatívny. Nemusíme meť veľa. Stačí ak ten druhý má menej. To poteší, že? To je pricíp relatívneho sveta.  Len aby ten tretí nemal viac.

Či chceme alebo nechceme jediné, čo tu máme absolutné, sú prvky, ktoré sme my, ako ľudia, včlenili sami. Tieto prvky sú umelé. 

Príkladom je matematika.  Je tiež absolútna. Môžeme ju využívať iba v prípade, že si  jej absolútnosť zanedbáme. Pamätáme? 1+1=2 Pekne to sedí, ale v reálnom svete (v tom našom) nikdy nikde nenájdeme dve rovnaké veci. Jedno jablko a jedno jablko. Videli ste už dve úplne rovnaké jablká? Tí naši matematici nám smelo dávajú päťky ak miešame jablká a hrušky, ale sami bez mihnutia nám klamú, keď sčítavajú tie naše nerovnaké jablká s relatívneho sveta ako keby boli totožné. Nie sú. Nikdy ani nebudú, ale my si to zanedbáme. A odpustíme aj tým matematikom a na revanž si budeme sčítavať trebárs aj rezance s makom. :) A just pekne všetko spolu. Natruc. Však žijeme v relatívnom svete.

Dodatok: Ak tvrdíte, že je tu ešte Boh a ten je tiež absolútny - súhlasím. Boh však nie je ani umelým.  To už hovoríme by sme hovorili o inom svete.

 

 

Včera 22.06.2024 : Paulína
Dnes 23.06.2024 : Sidónia
Zajtra 24.06.2024 : Ján
Pozajtra 25.06.2024 : Tadeáš

Z kraja POD DUKOLU